Котормо жана редакциялоо секторунун башчысы

ДУЙШЕНАЛИЕВ Урмат Асылбекович, 1982-жылдын 31-майында Чүй облусунун Кемин районундагы Быстровка айылында төрөлгөн

2004-жылы И.Арабаев атындагы КМПУнун Лингвистика жана жаңы маалыматтык технологиялар факультетин англис тил жана информатика мугалими адистиги боюнча аяктаган

Эмгек жолу:

1999-2004                  И.Арабаев атындагы КМПУ, Студент

01.2005-11.2005        Кыргыз Республикасынын Премьер-министринин Аппараты, жалпы бөлүмүнүн котормо сектору, Референт

11.2005-03.2007        Кыргыз Республикасынын Премьер-министринин Аппараты, документтик камсыздоо жана контролдоо башкармалыгынын котормо сектору, Референт

03.2007-08.2007        КР Өкмөтүнүн Аппараты, иш кагаздарын жүргүзүү жана контролдоо башкармалыгынын котормо сектору, Эксперт

08.2007-11.2009        КР Өкмөтүнүн Аппараты, документтик камсыздоо жана контролдоо бөлүмүнүн өкмөттүн чечимдерин чыгаруу сектору, Эксперт

11.2009-04.2010        КР Өкмөтүнүн Аппараты, өкмөттүн чечимдерин даярдоо бөлүмүнүн өкмөттүн чечимдерин чыгаруу сектору, Эксперт

05.2010-08.2010        Кыргыз Республикасынын Убактылуу Өкмөтүнүн Аппаратынын маалыматтык технологиялар бөлүмү, Референт

08.2010-12.2010        Кыргыз Республикасынын Президентинин Администрациясы, маалыматтык-коммуникациялык камсыздоо бөлүмү, Референт

12.2010-02.2012        КР Өкмөтүнүн Аппараты, жарандык коом менен өз ара аракеттенүү жана жарандардын кайрылуулары менен иштөө бөлүмү, Эксперт

02.2012-10.2012        КР Өкмөтүнүн Аппараты, регламент жана иш кагаздарын жүргүзүү бөлүмүнүн жарандардын кайрылуулары жана коомчулук менен байланыш сектору, Эксперт

10.2012-10.2013        КР Өкмөтүнүн Аппараты, каттар жана жарандарды кабыл алуу бөлүмү, Эксперт

10.2013-2014             КР Өкмөтүнүн Аппараты, регламент жана иш кагаздарын жүргүзүү бөлүмүнүн иш кагаздарын жүргүзүү жана өкмөттүн чечимдерин чыгаруу сектору, Эксперт

2014-05.2015             КР Өкмөтүнүн Аппараты, регламент жана иш кагаздарын жүргүзүү бөлүмүнүн лингвистикалык экспертиза сектору, Эксперт

05.2015-06.2016        КР Өкмөтүнүн Аппараты, экспертиза жана укуктук камсыздоо бөлүмүнүн лингвистикалык экспертиза сектору, Эксперт

06.2016-08.2017        КР Өкмөтүнүн Аппараты, котормо жана редакциялоо бөлүмү, Эксперт

08.2017-11.2017        КР Өкмөтүнүн Аппараты, котормо жана редакциялоо бөлүмү, Бөлүм башчынын милдетин аткаруучу

11.2017 – азыркы учурга чейин      КР Өкмөтүнүн Аппараты, регламент, иш кагаздарын жүргүзүү жана контролдоо бөлүмүнүн котормо жана редакциялоо сектору, Сектордун башчысы