КР вице-премьер-министри

ФОТО_222sa ЗИЛАЛИЕВ ДУЙШЕНБЕК ТЕКШЕРБЕКОВИЧ                        

Туулган куну: 1973-жылдын 16-июлу.

Туулган жери: Жалал-Абад областына караштуу Кара-Көл шаары.

Билген тилдери: кыргыз, орус, түрк жана анлгис тилдери.

Билими:

1991ж.  СССР Ички иштер министрлигинин Караганда жогорку мектеби,

01.10.1991 ж. – 09.1992 ж.- Курсант, Бишкектеги ИИМ жогорку мектеби.

1995г.- Адистиги боюнча “юрист” Түркия Республикасынын Ички иштер Анкара ИИМ академиясын бүтүргөн. Юридикалык илимдердин кандидаты.

Кесиптик тажрыйбасы:

23.11.2017 ж.  КР Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик мүлктү башкаруу боюнча фондунун төрагасы

26.08.2017ж. -17.11.2017 ж. КР Вице-премьер-министри

2016-ж.25.08.2017 ж. Кыргыз Республикасынын Өнөр-жай, энеретика жана жер казынасын пайдалануу мамлекеттик комитетинин төрагасы;

07.2013 ж. – 29.06.2016 ж. – Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу геология жана минералдык ресурстар мамлекеттик агенттигинин директору;

12.2011 ж. – 07.2013 ж. – Кыргыз Республикасынын коргоо кенешнин катчысынын орун басары;

04.2010 ж. – 12.2010 ж.- Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик мүлктү башкаруу комитетинде аппарат башчы;

12.2009 ж. – 04.2010 ж. –  Коопсузук жана укук коргоо маселелери боюнча Кыргыз Республикасынын Президентинин мамлекеттик кеңешмесинин инспектору;

06.2005 ж.-10.2009 ж. –   Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын коргоо жана коопсуздук иштери боюнча   уюштуруу жана мамлекеттик башкаруу саясаты бөлүмүнүн эксперти;

2005-жылдын январь-июнь айлары – Каракол шаарындагы 22-шайлоо округу боюнча Жогорку Кенештин депутаттыгына талапкер;

2004-жылдын март-декабрь айлары –  Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик мүлктү башкаруу комитетинин аппаратынын Бишкек шаары боюнча  башчысы;

14.02.2003 ж. тартып –  Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик мүлктү башкаруу боюнча мамлекеттик  комитеттин Ош-Джалал-Абад-Баткен аймактык башкармалыгынын начальниги;

27.06.2002ж. – 14.02.2003ж. –   Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик  мүлктү башкаруу боюнча комитетинин инвестиция тартуу боюнча көзөмөл башчысы;

2000-жылдын августу – Кыргыз Республикасынын ИИМ академиясынын илимий-катчысы, Бишкек шаары;

11.1999 ж.- 07.2000 ж. – Кыргыз Республикасынын ИИМ академиясынын окутуучусу, Бишкек шаары;

09.1996 ж. – 10.1999 ж. – Адъюнкт, РФ  ИИМ Академиясынын адъюнктурасы, Москва ш.;

08.1995 ж. – 08.1996 ж. –  Октябрь районунун ИИБ тергөө бөлүмүнүн тергөөчүсү;

03.10.1990ж.-02.09.1991ж. –  Электрик, ААК “НГЭС” өнөр жай жана жарандык курулуш куруу башкармалыгы, Кара-Көл ш..

Кошумча маалымат:

Чин:  Мамлекеттик кызмат боюнча 3-класстагы мамлекеттик кенешчиси

12 илимий басылмалардын автору.