Өкмөттүн Аппараты

Темиралиев Таалайбек Асанбекович

КР Өкмөтүнүн Аппарат Жетекчиси – Министр

Борубаев Назирбек Нарматович

КР Өкмөтүнүн Аппарат жетекчисинин биринчи орун басары рангындагы КР Өкмөтүнүн чек ара маселелери боюнча атайын өкүлү

Осмоналиев Акылбек Шарипович

КР Өкмөтүнүн Аппарат жетекчисинин биринчи орун басары

Абытов Алмасбек Ахунжанович

КР Өкмөтүнүн Аппарат жетекчисинин биринчи орун басары рангындагы КР Өкмөтүнүн КР Жогорку Кеңешиндеги туруктуу өкүлү

Араев Азамат Муратович

КР Өкмөтүнүн Аппарат жетекчисинин биринчи орун басары рангындагы КР Өкмөтүнүн Аппаратынын коргоо, укуктук тартип жана өзгөчө кырдаалдар бөлүм башчысы

Бусурманкулов Эмилбек Бурканбекович

КР Өкмөтүнүн Аппарат жетекчисинин орун басары, уюштуруу-инспектордук иштер жана региондук өнүктүрүү бөлүмүнүн башчысы

-

КР Өкмөтүнүн Аппарат жетекчисинин орун басары

Мойдинов Исламбек Жанышович

Туруктуу өкүлдүн орун басары

Мамат уулу Чыңгызбек

КР Өкмөтүнүн чек ара маселелери боюнча атайын өкүлүнүн орун басары

Бакиров Жетиген Жокинович

Бөлүм башчынын орун басары

Алманбетов Атай Өмүрбекович

Аймактык өнүктүрүү секторунун башчысы

Алыкулов Рамис Муратбекович

Мамлекеттик жана муниципалдык башкаруу секторунун башчысы

Утебаев Медер Шамшыбекович

Бөлүм башчысынын орун басары

Төлөнов Расул Арапбаевич

Кырдаалды талдоо секторунун башчысы

Естебесов Адыл Жээнбекович

Бөлүм башчысынын орун басары

Асаналиева Гүлзат Амантуровна

Кодификация секторунун башчысы

Орозов Бактияр Сайпидинович

Адам укугун коргоо боюнча Координациялык кеңешти камсыздоо секторунун башчысы

Султанбеков Даниель Аалыевич

Бөлүм башчысынын орун басары

Керимкулов Канат Айдарбекович

КР Өкмөтүнүн программасына мониторинг жүргүзүү секторунун башчысы

-

Инвестициялар жана мамлекеттик-жеке өнөктөштүк секторунун башчысы

Азаматов Азиз Азаматович

Тышкы жардамды координациялоо секторунун башчысы

Шаршеев Азамат Нуралиевич

Бөлүм башчысынын орун басары

Тюменбаев Баккельди Рахимович

Финансы жана кредит саясаты бөлүмүнүн салык жана бажы саясаты секторунун башчысы

Орозалиев Руслан Султанович

Бөлүм башчысынын орун басары

Аликеев Сүйүнтбек Сакыевич

Кен пайдалануу секторунун башчысы

Узаков Азат Сапарбаевич

Бөлүм башчысынын орун басары

Джанузаков Адилет Канатович

Бөлүм башчысынын орун басары

Сарбагыш уулу Тилек

Анализ жана болжолдоо секторунун башчысы

Сеитов Жеңиш Үсөнович

Антикоррупциялык саясат секторунун башчысы

Исаев Санжарбек Эркинович

Бөлүм башчысынын орун басары

Усеков Уланбек Абдилазизович

Бөлүм башчысынын орун басары

Кыдыралиев Марат

Бөлүм башчысынын орун басары

Галютин Александр Алексеевич

Канцелярия башчысынын орун басары

-

Өкмөттүн регламент жана жыйындарды уюштуруучулук камсыздоо секторунун башчысы

Акылбекова Мира Акылбековна

Биринчи секторунун башчысы

Абдыжапар уулу Мундузбек

Лингвистикалык экспертиза секторунун башчысы

Эшенкулова Айгүл Сабырбековна

Жарандардын кайрылуулары секторунун башчысы

Шакенов Мирлан Мелисович

Иш кагаздарын жүргүзүү жана чечимдерди чыгаруу секторунун башчысы

-

Бөлүм башчысынын орун басары

Электрондук регион

Календарь